Nasze spotkania


Ostatnia aktualizacja artykułu: 20.09.2020 r. godz. 21:20

Nabożeństwa niedzielne (godz. 10:00)

W naszym powiecie nie obowiązują aktualnie ograniczenia dotyczące liczby uczestników zgromadzeń religijnych, zapraszamy więc wszystkich chętnych do brania udziału w spotkaniach. Wciąż istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa w czasie ich trwania.

  • 4.10.2020 r. – zapraszamy na nabożeństwo.
Spotkania czwartkowe (godz. 18:00)

Spotkania odbywają się według następującego planu:

  • 1.10.2020 r. - studium biblijne Księgi Daniela.

Grupy domowe (dla wszystkich)

  • I grupa - Fordon – liderzy: Sebastian Kalinowski i Daniel Szarafiniak,
  • II grupa - os. Leśne – lider: Andrzej Lipiński i Andrzej Wiśniewski.

Osoby chętne prosimy o kontakt z liderami grup. W spotkaniach danej grupy mogą uczestniczyć osoby również zamieszkujące inne dzielnice.

Spotkania dla młodzieży

Zapraszamy młode osoby na spotkania w naszym zborze w każdy piątek o godz. 18:30.
 
Zachęcamy do uczestnictwa 2.10 br. oraz w kolejne piątki.

 

Wersja strony dla komórek i tabletów

Stworzyliśmy wersję niniejszej strony dla komórek, tabletów i innych urządzeń z mniejszym ekranem. Wejść w nią można z górnego menu, ale w zależności od urządzenia może ono wyglądać nieco inaczej.
 
Dokładnie przedstawia to poniższa grafika:

Wersja strony dla komórek
 

Ogłoszenia

Ostatnia aktualizacja artykułu: 17.08.2020 r. godz. 10:15

Słowo od Rady Zboru

„Czynić dobrze nie ustawajmy” Ga 6,9

Drodzy Bracia i Siostry,

     Cieszymy się, że tak wielu z Was myśli w tym czasie o losie innych. Stawiacie się do dyspozycji w pomocy starszym członkom naszego zboru (wielu z Was kontaktowało się w tej sprawie z nami), kontaktujecie się ze sobą telefonicznie, są i tacy którzy biorą udział w różnych inicjatywach społecznych. To właśnie teraz jest czas kiedy słowa z listu Pawła do Galicjan 6,9 nabierają szczególnego sensu „Czynić dobrze nie ustawajmy”. Wielu ludzi angażuje się w różnoraką pomoc, często w taką w której narażają własne życie. Uważamy, że istotą wspólnoty jaką wspólnie tworzymy jest wzajemna troska o innych, a w szczególności o braci i siostry. Apostoł Paweł kontynuuje tą myśl dalej: Przeto, póki czas mamy, dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary (Ga 6,10). Właśnie teraz nadszedł ten właściwy czas aby to co wiele razy powtarzaliśmy – że kościołem jesteśmy nie tylko w niedzielę, móc wprowadzić w czyn. Wielu z nas, którzy stracili pracę lub część środków do życia może teraz potrzebować szczególnego wsparcia i zachęty. Prosimy, aby takie osoby zgłosiły się do któregoś z braci z Rady, abyśmy mogli udzielić stosownej pomocy. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w dzień i w nocy.

   Sebastian Kalinowski tel. 601 638 650
   Leszek Kowalik tel. 722 792 397
   Daniel Perlikowski tel. 502 297 230
   Piotr Wojciechowski tel. 607 439 166

Wasi bracia z Rady Zboru

 ♦♦♦

Inicjatywa czwartkowa

Nadal zachęcamy wszystkich do kontynuacji czwartkowej inicjatywy, aby w każdy czwartek o godz. 21:00 studiować w domach kolejne psalmy i razem z postem modlić się o naszą społeczność (24 września - Psalm 65, 1 października - Psalm 66, 8 października - Psalm 67, 15 października - Psalm 68, 22 października - Psalm 69, 29 października - Psalm 70, 5 listopada - Psalm 71 itd.).

  Nagrania kazań i nabożeństw
 
Od 21.08.2020 r. odsyłacze do wszystkich kazań zostały umieszczone na jednej stronie głównego (bocznego menu) - Kazania/Wykłady.
 
Znajdują się tam zarówno nagrania audio oraz video (w tym wypadku są to odsyłacze do serwisów zewnętrznych tj. naszych stron na Facebooku i YouTube, do konkretnych kazań/nabożeństw).
 
Kazania z sześciu niedziel z ostatniego okresu (13.09 br., 6.09 br., 30.08 br., 23.08 br., 16.08 br. oraz 9.08 br.) są dostępne w formie audio.

 
Kanał zboru na YouTube oraz strona na Facebooku
 
Utworzyliśmy kanał zboru w serwisie YouTube, w którym będziemy zamieszczać nagrania video oraz transmisje niektórych nabożeństw. Kanał nazywa się kech.bydgoszcz, ale można na niego wejść również poprzez link http://youtube.kech.bydgoszcz.pl
 
Zachęcamy do jego subskrypcji, bowiem pozwala ona użytkownikom na otrzymywanie powiadomień o nowych materiałach. Dokładną instrukcję, jak to uczynić przedstawia grafika pod niniejszym linkiem.
 
Równolegle wciąż działać będzie również nasza strona na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/kech.bydgoszcz.


Wrześniowy biuletyn

Jesteśmy Bożą rodziną!

(Słowo wstępne z numeru wrzesień 2020)

     Wakacje szybko minęły, u wielu z nas pozostawiły szereg miłych wspomnień. To czas szczególnego obcowania z przyrodą i dziełem naszego Stwórcy. To wspaniałe wschody i zachody słońca, które na długo pozostają w naszej pamięci lub zostają przez nas uwiecznione na zdjęciu w telefonie. To także piękne chwile spędzone z naszymi braćmi i siostrami.
     Jednak nie dla wszystkich naszych braci i sióstr na świecie jest to czas spokoju i wypoczynku. Dla wielu z nich to czas prześladowań i życie w ciągłej ucieczce. Te dwie krótkie relacje to potwierdzają.
     Wietnam: Kiedy Chee* postanowiła porzucić tradycyjną religię animistyczną swojego ludu i zostać naśladowczynią Jezusa Chrystusa, spotkało ją wiele złego, zarówno ze strony mieszkańców wsi, jaki i własnego męża. Cztery tygodnie temu mąż Chee pobił ją tak dotkliwie, że została zabrana do szpitala. Ona i jej dzieci potrzebują naszej modlitwy.
     Pakistan: W Pakistanie zrobiło się głośno w związku z upublicznionym przesłaniem pewnego muzułmańskiego duchownego, który wyraża swoją nienawiść wobec chrześcijan i żąda wyrzucenia ich z kraju. Odnosząc się do naśladowców Jezusa jako do „najgorszych niewiernych na świecie”, powiedział, że „chrześcijanie nie mają prawa żyć w tym islamskim kraju”.
     Słowo Boże wręcz nawołuje nas do modlitwy za innymi naśladowcami Chrystusa bez względu na to, gdzie mieszkają. „Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli, o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteście.” Hbr 13,3.
    
Pamiętajmy również o tym, że wokół nas są bracia i siostry, którzy chociaż może nie znoszą aż takich prześladowań, to jednak często borykają się z innymi mniej widocznymi problemami. Może to być samotność, utrata pracy, choroba, problemy finansowe lub rodzinne. Dołóżmy starań, aby pogłębić nasze relacje, abyśmy mogli na czas reagować na potrzeby innych. Niech przypomina nam o tym zachęta apostoła Pawła: „I jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki; a jeśli doznaje czci jeden członek, radują się z nim wszystkie członki” 1 Kor 12,26
    
Pamiętajmy, że jesteśmy Bożą rodziną!.

pastor pomocniczy Sebastian Kalinowski

* imię zmienione

Pobierz pełny numer biuletynu w formacie PDF.

 

Aktualizacje zawartości

Ostatnia aktualizacja artykułu: 14.09.2020 r. godz. 23:25

Aktualizacje galerii zdjęć

Do Galerii zdjęć we wrześniu br. dodaliśmy 15 zdjęć z wrześniowych wydarzeń dot. dzieci i młodzieży oraz sierpniowego chrztu misji Apollos. Z kolei w sierpniu br. dodaliśmy prawie 40 zdjęć z lipcowych urodzin seniorów oraz czerwcowego pikniku zborowego oraz zakończenia szkółki niedzielnej.

W sumie zawiera już ponad tysiąc zdjęć z ostatnich 8 lat.

Dostęp do zdjęć z głównego (bocznego) menu lub z linku: Galeria.

Nauczanie

W sekcji Nauczanie pod koniec maja dodaliśmy schemat przedstawiający 70 tygodni Daniela, zaś na początku maja schemat prezentujący kościół w Księdze Objawienia.

Wcześniej, w połowie kwietnia dodaliśmy schemat wizualizujący prawo proroczej perspektywy.

Dostęp do wspomnianych materiałów (oraz wielu innych) z głównego (bocznego) menu lub z linku: Nauczanie.

Udostępnij artykuł na FB