Nasze spotkania


Ostatnia aktualizacja artykułu: 8.03.2021 r. godz. 15:00

Niedzielne nabożeństwa (godz. 10:00)

Z uwagi na ponowne znaczne ograniczenia liczby uczestników spotkań religijnych, do odwołania KONIECZNE jest WCZEŚNIEJSZE ZGŁASZANIE chęci uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach. Brak takowego może oznaczać brak możliwości wzięcia udziału w spotkaniu danego dnia. Zgłoszeń należy dokonywać u s. Moniki Wojciechowskiej tel. 723-346-624.

Przypominamy również, że podczas nabożeństw konieczne jest zakrywanie ust i nosa za pomocą maseczki, przyłbicy lub fragmentu odzieży oraz zachowywanie 1,5 metra odległości między wiernymi nie mieszkającymi razem.

  • 21.03.2021 r. godz. 10:00 – kazanie: br. Daniel Perlikowski;
  • 28.03.2021 r. godz. 10:00 – kazanie: br. Leszek Kowalik;
  • 2.04.2021 r. godz. 18:30 (Wielki Piątek) – nabożeństwo, kazanie: br. Ryszard Moryksiewicz;
  • 4.04.2021 r. godz. 10:00 – kazanie: pastor pomocniczy br. Sebastian Kalinowski.
Spotkania czwartkowe (godz. 18:00)

Spotkania odbywają się według następującego planu:

  • 11.03.2021 r.  – studium biblijne;
  • 18.03.2021 r. – projekcja filmu;
  • 25.03.2021 r. – studium biblijne;
  • 1.04.2021 r. – spotkanie odwołane.

Spotkania "Szkoły Chrystusa"

Wszystkich młodych w wierze Braci i Siostry, a zwłaszcza osoby, które przyjęły chrzest w ostanim roku, zapraszamy na spotkania nazwane roboczo "Szkoła Chrystusa". Pierwsze odbędzie się w piątek, 12 marca br. o godz. 18:30.

Grupy domowe (dla wszystkich)

  • I grupa - Fordon – liderzy: Sebastian Kalinowski i Daniel Szarafiniak,
  • II grupa - os. Leśne – lider: Andrzej Lipiński i Andrzej Wiśniewski.

Osoby chętne prosimy o kontakt z liderami grup. W spotkaniach danej grupy mogą uczestniczyć osoby również zamieszkujące inne dzielnice.

Spotkania dla młodzieży

Zapraszamy młode osoby na spotkania w naszym zborze w każdy piątek o godz. 18:30.
 

Spotkanie braterskie

Najbliższe spotkanie dla braci: 6.03 br. o godz. 10:00.


Transmisje nabożeństw niedzielnych


Transmisje nabożeństw odbywają się na naszym kanale na YouTube:
https://youtube.kech.bydgoszcz.pl

Zapis transmisji nabożeństwa z 7.03.2021 r. jest dostępny pod poniższym linkiem:

Bezpośrednie linki do poprzednich transmisji na kanale YouTube, a także wcześniejszych nagrań audio (same kazania w formie plików .mp3) i video (kilka transmisji na Facebooku) z lat 2009-2019 zawiera sekcja Nabożeństwa/kazania w grupie Multimedia głównego (bocznego) menu.
 
 

Ogłoszenia

Ostatnia aktualizacja artykułu: 09.11.2020 r. godz. 00:55

Słowo od Rady Zboru

„Czynić dobrze nie ustawajmy” Ga 6,9

Drodzy Bracia i Siostry,

     Cieszymy się, że tak wielu z Was myśli w tym czasie o losie innych. Stawiacie się do dyspozycji w pomocy starszym członkom naszego zboru (wielu z Was kontaktowało się w tej sprawie z nami), kontaktujecie się ze sobą telefonicznie, są i tacy którzy biorą udział w różnych inicjatywach społecznych. To właśnie teraz jest czas kiedy słowa z listu Pawła do Galicjan 6,9 nabierają szczególnego sensu „Czynić dobrze nie ustawajmy”. Wielu ludzi angażuje się w różnoraką pomoc, często w taką w której narażają własne życie. Uważamy, że istotą wspólnoty jaką wspólnie tworzymy jest wzajemna troska o innych, a w szczególności o braci i siostry. Apostoł Paweł kontynuuje tą myśl dalej: Przeto, póki czas mamy, dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary (Ga 6,10). Właśnie teraz nadszedł ten właściwy czas aby to co wiele razy powtarzaliśmy – że kościołem jesteśmy nie tylko w niedzielę, móc wprowadzić w czyn. Wielu z nas, którzy stracili pracę lub część środków do życia może teraz potrzebować szczególnego wsparcia i zachęty. Prosimy, aby takie osoby zgłosiły się do któregoś z braci z Rady, abyśmy mogli udzielić stosownej pomocy. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w dzień i w nocy.

   Sebastian Kalinowski tel. 601 638 650
   Leszek Kowalik tel. 722 792 397
   Daniel Perlikowski tel. 502 297 230
   Piotr Wojciechowski tel. 607 439 166

Wasi bracia z Rady Zboru

 ♦♦♦

Inicjatywa czwartkowa

Nadal zachęcamy wszystkich do kontynuacji czwartkowej inicjatywy, aby w każdy czwartek o godz. 21:00 studiować w domach kolejne psalmy i razem z postem modlić się o naszą społeczność (4 marca - Psalm 88, 11 marca - Psalm 89, 18 marca - Psalm 90, 25 marca - Psalm 91, 1 kwietnia - Psalm 92, 8 kwietnia - Psalm 93, 15 kwietnia - Psalm 94 itd.).

 

Wersja strony dla komórek i tabletów

 

Stworzyliśmy wersję niniejszej strony dla komórek, tabletów i innych urządzeń z mniejszym ekranem. Wejść w nią można z górnego menu, ale w zależności od urządzenia może ono wyglądać nieco inaczej.
 
Dokładnie przedstawia to poniższa grafika:

Wersja strony dla komórek

 

Kanał zboru na YouTube oraz strona na Facebooku
 
Na kanale zboru w serwisie YouTube zamieszczamy nagrania video oraz transmitujemy niektóre nabożeństwa. Wg stanu na marzec 2021 r. udostępniamy przekaz ze wszystkich nabożeństw niedzielnych. Kanał nazywa się kech.bydgoszcz, ale można na niego wejść również poprzez link http://youtube.kech.bydgoszcz.pl
 
Zachęcamy do jego subskrypcji, bowiem pozwala ona użytkownikom na otrzymywanie powiadomień o nowych materiałach. Dokładną instrukcję, jak to uczynić przedstawia grafika pod niniejszym linkiem.
 
Równolegle działa również nasza strona na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/kech.bydgoszcz.

 

Lutowy biuletyn

Modlitwa nigdy nie zastępuje posłuszeństwa

(Słowo wstępne z numeru luty 2021)

     „Nie każdy, kto się do Mnie zwraca: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios. Wejdzie tam tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie”. (Mt 7,21)
     Czy zauważyliście, jak się ostatnio dużo modli o przebudzenie, a jak niewielkim przebudzeniem to skutkuje? Uważam, że nasz problem leży w próbowaniu zastępowania posłuszeństwa modlitwą, a to po prostu nie będzie działać! Na przykład Kościół postępuje wedle swych tradycji, wiele nie myśląc, czy są biblijne, czy nie. Albo też ulega presji opinii publicznej i dostosowuje się do powszechnego trendu odciągającego go od nowotestamentowego wzorca. Potem jego przywództwo stwierdza brak mocy duchowej wśród ludzi i martwi się tym. Co robić? Jak można sprowadzić orzeźwiający deszcz, by omdlałe dusze ożywić?
     Istnieje gotowa dla nich odpowiedź. Księgi mówią, co czynić − modlić się! Przyjezdny ewangelista potwierdza to, co powiadają księgi − modlić się! Także pastor nawołuje do modlitwy. Fale uczucia potęgują się i chwilowo wygląda na to, że nadchodzi przebudzenie. Jednak nie dociera i zapał modlitewny zaczyna przygasać.
Wkrótce zbór powraca tam, gdzie był wcześniej, a paraliżujące zniechęcenie ogarnia wszystkich.
     Co poszło nie tak? Po prostu to: ani przywódcy, ani członkowie zboru nie czynili starań, by być posłusznymi Słowu Bożemu. Mniemali, że ich jedyną słabością było nie modlenie się, podczas gdy w rzeczywistości ze wszech miar zawiedli w żywotnej kwestii posłuszeństwa!

A. W. Tozer

Pobierz pełny numer biuletynu w formacie PDF.

Udostępnij artykuł na FB