Słowo od Rady Zboru


Ostatnia aktualizacja artykułu: 3.04.2020 r. godz. 22:15

 „Czynić dobrze nie ustawajmy” Ga 6,9

Drodzy Bracia i Siostry,

     W tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, mamy tutaj na myśli zarówno trudny czas związany z koronawirusem, ale przede wszystkim okres kiedy wspominamy najważniejsze wydarzenie w dziejach świata – śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa, chcielibyśmy przekazać Wam kilka ważnych ustaleń jakie podjęliśmy z braćmi z Rady Zboru oraz napisać kilka słów zachęty.

     Chociaż świat się zatrzymał i w związku z tym nasze dotychczasowe życie zostało mocno przeorganizowane we wszystkich jego sferach, również w tej dla wielu z nas najważniejszej związanej ze wspólnym wielbieniem naszego Boga. Respektując obowiązujące zaostrzenia naszych władz, jesteśmy gotowi być z Wami w każdą niedzielę kwietnia oraz Wielki Piątek. Dołożymy wszelkich starań, aby wszyscy którzy chcą wziąć udział w tych nabożeństwach, mogli to uczynić.

     Może to się wiązać z organizacją kilku nabożeństw tego samego dnia. Dla tych wszystkich którzy zdecydują się pozostać w domu, tak jak dotychczas będzie prowadzona transmisja na żywo (na stronie https://www.facebook.com/kech.bydgoszcz na Facebooku). Dlatego bardzo prosimy wszystkie osoby które chcą wziąć udział w nabożeństwach, aby zgłaszały się wcześniej do siostry Moniki Wojciechowskiej tel. 723-346-624.

     Cieszymy się, że tak wielu z Was myśli w tym czasie o losie innych. Stawiacie się do dyspozycji w pomocy starszym członkom naszego zboru (wielu z Was kontaktowało się w tej sprawie z nami), kontaktujecie się ze sobą telefonicznie, są i tacy którzy biorą udział w różnych inicjatywach społecznych. To właśnie teraz jest czas kiedy słowa z listu Pawła do Galicjan 6,9 nabierają szczególnego sensu „Czynić dobrze nie ustawajmy”. Wielu ludzi angażuje się w różnoraką pomoc, często w taką w której narażają własne życie. Uważamy, że istotą wspólnoty jaką wspólnie tworzymy jest wzajemna troska o innych, a w szczególności o braci i siostry. Apostoł Paweł kontynuuje tą myśl dalej: Przeto, póki czas mamy, dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary (Ga 6,10). Właśnie teraz nadszedł ten właściwy czas aby to co wiele razy powtarzaliśmy – że kościołem jesteśmy nie tylko w niedzielę, móc wprowadzić w czyn. Wielu z nas, którzy stracili pracę lub część środków do życia może teraz potrzebować szczególnego wsparcia i zachęty. Prosimy, aby takie osoby zgłosiły się do któregoś z braci z Rady, abyśmy mogli udzielić stosownej pomocy. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w dzień i w nocy.

   Sebastian Kalinowski tel. 601 638 650
   Leszek Kowalik tel. 722 792 397
   Daniel Perlikowski tel. 502 297 230
   Piotr Wojciechowski tel. 607 439 166

     Kochani, chcielibyśmy zachęcić Was wszystkich, aby tydzień w którym będziemy wspominać śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa, był w naszej społeczności czasem postu i modlitwy. Każdy z nas niech da tyle ile postanowi w swoim sercu. Nie pozwólmy, aby w tym szczególnym czasie wspominania męki naszego Pana, nasze myśli były pochłonięte przez strach i niepewność jutra. Spróbujmy przez kilka kolejnych dni skoncentrować się TYLKO NA CHRYSTUSIE i na dziele którego ON dokonał.

Wasi bracia z Rady Zboru

 

Wspólna modlitwa kościoła

Ostatnia aktualizacja artykułu: 21.03.2020 r. godz. 00:40

Zachęcam pastorów i Zbory do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 20:00.

Możemy się różnić w postrzeganiu kwestii teologicznych, metod czy środków, jednak w modlitwie powinniśmy być zjednoczeni.

J 17,20-23: „A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy. Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.”

Zjednoczony w modlitwie Wasz Brat w Chrystusie
Cezary Komisarz
Prezbiter Naczelny KECh w RP

  Nasze spotkania


Ostatnia aktualizacja artykułu: 9.04.2020 r. godz. 23:10

Wszystkie spotkania odbywające się w zborze w dotychczasowej formie zostały zawieszone do odwołania. Osoby które chcą wziąć udział w nabożeństwach, muszą koniecznie wcześniej zgłosić się do siostry Moniki Wojciechowskiej tel. 723-346-624.

Wszystkich zapraszamy do oglądania transmisji online na stronie https://www.facebook.com/kech.bydgoszcz. Najbliższe transmisje:

  • 10.04.2020 r. o godz. 18:00
  • 12.04.2020 r. o godz. 10:00

Spotkanie braterskie

Najbliższe spotkanie braterskie odbędzie się w kwietniu br.

Grupy domowe (dla wszystkich):

  • I grupa - Fordon – liderzy: Sebastian Kalinowski i Daniel Szarafiniak,
  • II grupa - os. Leśne – lider: Andrzej Lipiński.

Osoby chętne prosimy o kontakt z liderami grup. W spotkaniach danej grupy mogą uczestniczyć osoby również zamieszkujące inne dzielnice.

 

Ogłoszenia

Ostatnia aktualizacja artykułu: 21.03.2020 r. godz. 00:40

Majówka – zborowy wyjazd do Łeby

Osoby które zgłosiły się na wyjazd zborowy do Łeby proszone są o jak najszybszą wpłatę zaliczki w wysokości 50 zł za każdą osobę na konto zboru.

Pełne koszty pobytu (noclegi z pełnym wyżywieniem – 2 doby):

  • osoby dorosłe i dzieci powyżej 9 lat: 166 zł
  • dzieci w wieku 7-9 lat: 124 zł
  • dzieci w wieku 2-6 lat: 84 zł
  • dzieci w wieku poniżej 2 lat: 40 zł

Miejsce majówki to Ośrodek Wypoczynkowy „Diuna” przy ul. Nadmorskiej 14 w Łebie. Dojazd: indywidualny, możliwy kolejowy z przesiadką w Lęborku.

Główna część majówki będzie trwała od kolacji w piątek, 8 maja br. do obiadu w niedzielę, 10 maja br.

♦♦♦

Osoby chętne do chrztu

Osoby takie proszone są o zgłaszanie się do pastora pomocniczego lub braci z Rady Zboru.

 ♦♦♦

Inicjatywa czwartkowa

Nadal zachęcamy wszystkich do kontynuacji czwartkowej inicjatywy, aby w każdy  czwartek o godz. 21:00 studiować w domach kolejne psalmy i razem z postem modlić się o naszą społeczność (9 kwietnia - Psalm 41, 16 kwietnia - Psalm 42, 23 kwietnia - Psalm 43, 30 kwietnia - Psalm 44, 7 maja - Psalm 45, 14 maja - Psalm 46, 21 maja - Psalm 47 itd.).

 

Aktualizacje na stronie

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5.04.2020 r. godz. 16:50

Nowe kazania do odsłuchania

Kazania z ostatnich czterech niedziel (br. Andrzeja Wiśniewskiego z 5.04 br., br. Leszka Kowalika z 29.03 br., br. Ryszarda Moryksiewicza z 22.03 br. oraz pastora pomocniczego br. Sebastiana Kalinowskiego z 15.03 br.) są dostępne do odsłuchania i obejrzenia na naszej stronie na Facebooku w sekcji "Filmy" (kliknij, aby otworzyć w nowym oknie).

Kazanie pastora pomocniczego br. Sebastiana Kalinowskiego wygłoszone w zborze 8.03 br. Znajduje się w pozycji Kazania/Wykłady (teraz w grupie Multimedia) głównego (bocznego) menu lub pod niniejszym odsyłaczem: Kazania/Wykłady. Znajduje się tam również kilkaset innych kazań z ostatnich lat.

Aktualizacje galerii zdjęć

Do Galerii zdjęć w marcu br. dodaliśmy 7 zdjęć z wydarzenia w lutym br. Z kolei w styczniu br. niecałe 10 zdjęć z wydarzenia w grudniu ubr.

W sumie zawiera już ponad 900 zdjęć z ostatnich 8 lat.

Dostęp do zdjęć teraz z głównego (bocznego) menu lub z linku: Galeria.

Nauczanie

W sekcji Nauczanie w ostatnim tygodniu marca dodaliśmy schemat prezentujący ujęcie historii ludzkości na podstawie Pisma Świętego.

W trakcie poprzedniej aktualizacji w styczniu udostępniliśmy inne ujęcie historii ludzkości.

Dostęp do wspomnianych materiałów z Głównego menu lub z linku: Nauczanie.

Udostępnij artykuł na FB