Od 13 do 16 maja 2010 r. gościliśmy grupę gości z Indii i Niemiec działających w Chrześcijańskiej Inicjatywie dla Indii (Christliche Initiative für Indien). Wśród przyjezdnych z Indii był brat Gideon Jacob, 7 dziewcząt z sierocińca prowadzonego przez brata (w którym łącznie przebywa około 90 dziewcząt), oraz kilkoro innych braci i sióstr z Indii i Niemiec.

(Kliknij, aby zobaczyć krótki film, na którym brat Jacob opowiada o misjach prowadzonych przez CIFI).

Goście uczestniczyli w ewangelizacji, która organizowana była przez kilka ewangelikalnych społeczności w Bydgoszczy: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan (KECh), Społeczność Fordon Kościoła Ewangelicznego (SFKE), Kościół Zielonoświątkowy (KZ), Kościół Chrześcijan Baptystów (KChB) oraz Centrum Chrześcijańskie „Dobra Nowina” (CChDN).

Chrześcijanie w kolorach Indii - nabożeństwo w zborze K.E.Ch.

13 maja 2010 r. nabożeństwo powitalne odbyło się w zborze KECh przy ul. Czerwonego Krzyża Bydgoszczy. Zakończyło się ono wspólnym posiłkiem przy grillu.

14 maja 2010 r. społeczność poranna miała miejsce w zborze KChB przy ul. Pomorskiej w Bydgoszczy. Następnie w godzinach popołudniowych odbyła się misja na ulicy Mostowej oraz Gdańskiej w Bydgoszczy. Dzień zakończył się społecznością ewangelizacyjną w zborze KECh.

15 maja 2010 r. społeczność poranna miała miejsce w CChDN przy ul. Chemicznej w Bydgoszczy.

Chrześcijanie w kolorach Indii - ewangelizacja uliczna

Godziny popołudniowe również wypełniła ewangelizacja uliczna. Wieczorne nabożeństwo natomiast odbyło się w zborze KZ przy ul. Janikowskiej w Bydgoszczy.

16 maja 2010 r. goście uczestniczyli w nabożeństwie w placówce zboru KECh w Janikowie.

Goście urzekli nas swoją żywiołowością i kolorytem, jakże odmiennym od europejskich zwyczajów. Zaprezentowali elementy swojej kultury, w tym muzykę (m.in. na żywo wykonywaną na cytrze) i taniec. Dzielili się świadectwami, a brat Jacob bogatym zwiastowaniem.

Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w naszej galerii zdjęć – kliknij, by otworzyć.

(Zdjęcia wykonał Krzysztof Krause ze zboru Kościoła Zielonoświątkowego.)

♦♦♦

O problemach, z którymi spotkaliśmy się w czasie ewangelizacji można przeczytać w artykule z Gazety Wyborczej pt. „Protestanci chcą równości” (pobierz w postaci pliku PDF).

Źródło: Gazeta Wyborcza, Bydgoszcz, 17.06.2010, str. 2.