6 listopada 2011 r. w trakcie niedzielnego nabożeństwa gościliśmy brata Józefa Stępnia z polskiego obozu Międzynarodowego Stowarzyszenia Gedeonitów.

br. Józef Stępień (więcej zdjęć w Galerii - kliknij by przejść)Brat Józef po podzieleniu się świadectwem swojego nawrócenia przedstawił informacje na temat działalności prowadzonej przez stowarzyszenie na świecie i w Polsce. W barwny sposób opowiedział o sytuacjach, w których znaleźli się Gedeonici w trakcie swojej służby na świecie. Zaprezentował także świadectwa osób, które postanowiły iść za Jezusem po tym, jak trafiła do nich Biblia rozprowadzana przez członków stowarzyszenia. Ponieważ sam od wielu lat jest aktywnym członkiemi, dzielił się również przeżyciami z osobistych spotkań z ludźmi, którym przekazywał Słowo Boże.

Pełne świadectwo br. Józefa Stępnia – pobierz plik .mp3 (rozmiar: ~13 MB, czas trwania: 35:49 min).

Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów (The Gideons International) jest ewangeliczną organizacją zajmującą się dostarczaniem bezpłatnych Nowych Testamentów lub całych Biblii w językach narodowych przede wszystkim w szkołach, hotelach, zakładach karnych, placówkach służby zdrowia oraz służb mundurowych. Powstała pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, obecnie działa w ponad 170 krajach świata poprzez ponad 200 tysięcy członków. Przez ponad sto lat rozdystrybuowano ponad 1,6 miliarda Nowych Testamentów lub Biblii. Obecnie co sekundę na świecie rozprowadzane są ponad 2 kopie Bożego Słowa.

W Polsce działa ponad pół tysiąca Gedeonitów zrzeszonych w 80 obozach. Rozprowadzany jest Nowy Testament i Psalmy (w jęz. polskim) oraz Biblia trójjęzyczna (polska, angielska i niemiecka). Wg stanu na maj 2010 r. rozdystrybuowano ponad 5,7 mln egzemplarzy Bożego Słowa.

Więcej o Gedeonitach można przeczytać na stronie bydgoskiego obozu Gedeonitów: www.gedeonici.jimdo.com

Osoby, które chcą zaangażować się lub wesprzeć tę służbę, mogą zgłosić się do brata Piotra Wojciechowskiego.